Добредојдовте во турнирската база на податоци на chess-results.com

Chess-Results.com е моќен и посветен сервер само за chess-results.

Архивата на турнири на chess-results.com содржи повеќе од 150.000 турнири од целиот свет, од клупски турнири од Европски шампионати и шаховски Олимпијади. Ова е овозможено од програмот на Swiss-Manager, од административните програми за шаховски натпреварувања, кои соработуваат многу тесно со chess-results.com.

Барај турнир

Овде можете да побарате турнир и да ги прикажете/печатите/извезете во Excel конечните резултати, парувањата во колата, табели со партии и др.

Барај играч

Овде можете да ги пронајдите сите турнири каде играчот играл и да ги прикажете/печатите/извезете во Excel сите детали за играчот и турнирите.

Барај партија

Овде можете да ги пребарате партиите и да ги погледате online или да ги презевмете во PGN формат.

Контакт

За прашања, предлози и критики Ве молиме да ми пратите (Heinz Herzog) E-mail на :
contact@chess-results.com (Please in English or German)

Избор на турнир

Сортирај спрема

Бр.ТурнирФЕД.знамепоследно ажурирање
1Соревнования МО г.Краснодар "Квалификационный шахматный турнир" (2014 г.р. и м) RUS
2 Минути
21st Vezerkepzo FM HUN
3 Минути
3Блиц- турнир "Держава", январь RUS
4 Минути
4FUN BLITZ Republic Day Celebration Open & Childrens Chess Tournament 2021 Face mask is compulsary for all players and parents IND
8 Минути
5Memorial Lozovatsky 2021 - B RUS
11 Минути
6Iran Open U08 Championsips آزاد زیر 8 سال IRI
14 Минути
7Kategorni turnir I kategornika za osvajanje MK Vidikovac 12, 13, 14, 15, 16 februar SRB
14 Минути
8Kategorni turnir II kategornika za osvajanje I kategorije Vidikovac 12, 13, 14, 15, 16 februar SRB
14 Минути
9Kategorni turnir III kategornika za osvajanje II kategorije Vidikovac 12, 13, 14, 15, 16 februar SRB
15 Минути
10Чемпионат Республики Крым по шахматам среди женщин RUS
16 Минути
11Чемпионат Южного федерального округа 2021 года по шахматам среди мужчин RUS
16 Минути
12Чемпионат Южного федерального округа 2021 года по быстрым шахматам среди мужчин RUS
19 Минути
13Краевые школьные соревнования по шахматам "Малая Белая Ладья" RUS
19 Минути
14Чемпионат Южного федерального округа 2021 года по блицу среди мужчин RUS
22 Минути
15REGIONÁLNÍ PŘEBOR KROMĚŘÍŽ 2020/2021 CZE
28 Минути
16VII TORNEIO ESTUDOS XADREZ DF BRA
29 Минути
17VO Moscow. January 2021 RUS
29 Минути
18Republic Day Celebration Open & Childrens Chess Tournament 2021 Face mask is compulsary for all players and parents contact no: 8438260207 / 7299705538 IND
30 Минути
19KATEGORNI TURNIR ZA TITULU MK -VITEZ 0605112980 06.07.13.14.15.16.FEBRUAR SRB
32 Минути
20KATEGORNI TURNIR ZA I KATEGORIJU- VITEZ 0605112980 06.07.13.14.15.16.FEBRUAR SRB
32 Минути
21KATEGORNI TURNIR ZA II KATEGORIJU- VITEZ 0605112980 06.07.13.14.15.16.FEBRUAR SRB
32 Минути
22All Bengal Open Rapid Chess Tmt_2021 @ Sonarpur Utsav( On 26th & 27th) IND
41 Минути
23Полуфинал города среди мужчин и женщин RUS
51 Минути
24VIII этап Детского Кубка Федерации - 2020 Турнир А мальчики и девочки 2011 г.р. и младше RUS
55 Минути
25King & Queen of Hearts Blitz UAE
58 Минути
26Two days Open Rapid Chess Tournament on 26 th & 27 th Jan '21 IND
1 Часови 4 мин.
27Amatőr Ifjúsági Online CSB 2021 - TAVASZ HUN
1 Часови 6 мин.
28Karadaga open chess Tournament -2021 IND
1 Часови 14 мин.
29Sol Plaatje Round Robin II RSA
1 Часови 15 мин.
30Hội thao mừng Xuân Tân Sửu năm 2021 - CỜ VUA NAM VIE
1 Часови 22 мин.
31Блиц в Щемиловском 26 января 2021 года RUS
1 Часови 23 мин.
32RADNICKICHESS - 2021. IM Round Robin Belgrade (10 - 18 Februar) SRB
1 Часови 24 мин.
33RADNICKICHESS- 2021 IM Round Robin Belgrade (19.-25. February) SRB
1 Часови 24 мин.
34Glorious Internal Class Rapid Chess Tournament 26.1.2021 IND
1 Часови 33 мин.
35Kingdom Rapid Chess Championship 2020 KSA
1 Часови 39 мин.
36Championnat regional "EST" de la surete nationale filles ALG
1 Часови 40 мин.
37Championnat Régional " SUD EST" de la sureté national ALG
1 Часови 43 мин.
38Чемпионат городского округа Тольятти по шахматам (полуфинал) среди мужчин и женщин RUS
1 Часови 46 мин.
39Iran Open U14 Championships آزاد زیر 14 سال IRI
1 Часови 46 мин.
40Чемпіонат Вінниці серед чоловіків та жінок UKR
1 Часови 47 мин.
41Championnat regional "EST" de la surete nationanle Open ALG
1 Часови 50 мин.
42Mujib Borsho MARCEL 2nd Division Chess League-2021 BAN
1 Часови 53 мин.
43FCA All Kerala Republic Day Chess Tournament IND
2 Часови 2 мин.
44Chamrajnagar Under 17 Chesss Tournament 2021 IND
2 Часови 3 мин.
45GD Goenka Toddler house presents Republic Day chess Tournaments 2021(Open) IND
2 Часови 5 мин.
46Tudor Arghezi ''Ghicitoare'' ROU
2 Часови 6 мин.
47Chess Star IDS RUS
2 Часови 12 мин.
482nd Cornwall Online Congress ENG
2 Часови 15 мин.
49Чемпионат Выксы по классике 2021 Гр 5 RUS
2 Часови 17 мин.
509th ‘ONLINE FRIENDSHIP CHESS TEAM TOURNAMENT’ GRE
2 Часови 17 мин.
Сервер на Chess-Tournament-Results © 2006-2021 Heinz Herzog, CMS-Version 25.08.2020 09:21
PixFuture exclusive partner, masthead